Były sobie świnki trzy,

świnki trzy, świnki trzy,

I był wilk okrutnie zły…

Każdy z pewnością zna bajkę o trzech świnkach. Po raz pierwszy została spisana przez Jacoba i Wilhelma Grimm. Obecnie spotkać można różne jej warianty, a historia ta doczekała się też wielu ekranizacji. Na warsztatach dzieci zapoznały się z nagrodzonym Oskarem krótkometrażowym filmem  animowanym z serii Silly Symphonies stworzonym przez Walta Disneya w 1933 roku Jak każda bajka to i ta posiada morał, uczy ona pilnej i wytrwałej  praca, która jest konieczna, by osiągnąć sukces.

W części plastycznej uczestnicy mieli dość trudne zadanie, ponieważ zamieniając się w architektów i konstruktorów tworzyli domy dla świnek. Powstały więc wspaniałe budowle, wille i małe chatki, w których zamieszkały świnki z origami.

Na zakończenie każdy otrzymał pamiątkową zakładkę… oczywiście z różowiutką świnką.

Warsztaty odbyły się 24 i 25 stycznia w bibliotece w Szebniach.