W poniedziałek gościliśmy w bibliotece panią Ewę Chotomską autorkę książek dla dzieci takich jak: „Zając Poziomka”, „Pamiętnik Felka Parerasa” czy „Czerwony wilczek”. Starszemu pokoleniu znana jest jako polska Mary Poppins czyli Ciotka Klotka z legendarnego Tik – Taka. Jak sama o sobie mówi - „córka Wielkiej Mamy” - Wandy Chotomskiej.

Założycielka zespołu dziecięcego „Fasolki” i autorka tekstów piosenek. W trakcie spotkania przybliżyła dzieciom kilka najsłynniejszych utworów tego zespołu. Okazało się, że przedszkolaki świetnie znają takie przeboje jak „Mydło lubi zabawę” czy „Moja fantazja” więc śpiewały i tańczyły z panią Ewą.
Autorka opowiadała uczestnikom wiersze, rymowanki, mogli sprawdzić też swoją wiedzę w zagadkach.

Spotkanie było bardzo udane, a uśmiechnięte buzie dzieci były na to najlepszym dowodem.
Serdecznie dziękujemy pani Ewie Chotomskiej za przemiłe spotkanie autorskie, które dla nas, sióstr i opiekunek z przedszkola było powrotem do dziecięcych lat, a dla przedszkolaków niezapomnianą przygodą, która na długo zostanie w ich pamięci.

Spotkanie odbyło się 16 października w bibliotece w Szebniach, a udział w nim wzięły przedszkolaki wraz z siostrami i opiekunkami z Ochronki Zgromadzenia Sióstr Służebniczek BDNP w Szebniach i zostało dofinansowane ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury w ramach programu "Partnerstwo dla Książki" na zadanie „Do biblioteki daj nura! Tu na każdego czeka literatura”.