Okazją do wspólnego spotkania było Święto Dnia Matki połączone z Świętem Rodziny  zorganizowane w GBP w Jaśle z/s w Szebniach 17 lipca 2023r. Organizatorami spotkania byli: Stowarzyszenie Rozwoju Kultury Ludowej Ziemi Jasielskiej w Trzcinicy,  Gminna Biblioteka Publiczna w Jaśle z/s w Szebniach, Koło Gospodyń Wiejskich w Szebniach wspólnie z Kołem Gospodyń Wiejskich „Sobniowianki” i Koło Gospodyń Wiejskich w Osobnicy.

Y

Y

To lokalne święto zgromadziło 54 przedstawicielki lokalnych organizacji. Biesiada poprowadzona została przez Teatr Scena PRL – Anną Romańczak i Przemka Polańskiego. Nie zabrakło wspólnego, głośnego czytania, z podziałem na role fragmentów „Zemsty” A. Fredry, przyśpiewek ludowych oraz zabaw rozluźniających mowę.
Podczas uroczystości można było zapoznać się z wystawą prac Alicji Antonik i jej dorobku rękodzielniczego.

Zadanie miało na celu promocję kultury i tradycji ludowej, zagospodarowanie czasu wolnego, wypromowanie autorskich wypieków i prac artystycznych lokalnych twórców, a także rozwój komunikacji, integracja, mile spędzony czas, wypromowanie gminy Jasło jako przyjaznej i otwartej gminy do działań organizacji społecznych.

SRKLZJ w Trzcinicy