Ogólna


     Zakład Historii i Kultury Żydów w Instytucje Historii Uniwersytetu Rzeszowskiego, Okręgowy Inspektorat Służby Więziennej w Rzeszowie, Fundacja Ochrony Dziedzictwa Żydowskiego oraz Gmina Jasło byli realizatorem programu naukowo-dydaktycznego pn. DLA NICH, DLA NAS-DLA PAMIĘCI. Konferencja naukowa z udziałem młodzieży i dorosłych  odbyła się w czytelni Gminnej Bibliotece Publicznej w Jaśle z/s w Szebniach w dniu 9 października 2018r.

 

Pomóż zrealizować projekt dotyczący powstania ekranizacji pn. “Łukasiewicz – nafciarz romantyk” – film dokumentalny o Ignacym Łukasiewiczu. Dokument filmowy realizowany przez TV Obiektyw w Krośnie.
Partnerem w zadaniu jest Gminna Biblioteka Publiczna w Jaśle z/s w Szebniach.
Głosuj na nasz projekt codziennie z paragonem lub bez !!!
Dziękujemy!!!

     W Filii Gminnej Biblioteki Publicznej w Trzcinicy, w dn. 10 września br., odbyło się NARODOWE CZYTANIE, w którym udział wzięli uczniowie najstarszych klas Szkoły Podstawowej  w Trzcinicy, wraz z opiekunami.

     Wakacje to czas odpoczynku, na który czekają zwłaszcza dzieci.
Zajęcia organizowane w bibliotece był czasem rozrywki i zabaw, który przyjemnie upłynął wokół książek i czytelnictwa.
 Aby umilić młodszym czytelnikom ostatnie, wolne od szkoły dni , Gminna Biblioteka Publiczna w Jaśle z/s w  Szebniach przygotowała dla nich słodkie święto „Podwieczorek u Zwariowanego Kapelusznika”, czyli czekoladowe zakończenie wakacji.