Ogólna

     Już połowa Tygodnia Bibliotek za nami! Dziś mamy bajkę, nie tylko dla dzieci! Zapraszamy! :)

     Autorką bajki jest Zofia Aleksandra Żuczkowska, tekst ten znajduje się w książce jej autorstwa - "Dialog zamiast kar". Film powstał w ramach Tygodnia Bibliotek 2020.

W opisie filmu znajduje się link do kolorowanek. Będą one też dostępne w naszych bibliotekach :)

Zadania do kolorowanek:

1. Dzielenie się - narysuj jak ty wyobrażasz sobie ciepłe i puchate, czy kolczaste.

2. Szczęśliwi i smutni ludzie - pokoloruj obrazki, użyj odpowiednich kolorów. Rodziców zachęcamy do rozmowy z dziećmi - co sprawia, że ludzie są szczęśliwi, a co sprawia, że są oni smutni?

3. Dodatkowo - szczęśliwe miasto, czarownica i eliksiry - wymyśl nazwy leków, które sprzedawała czarownica, pokoloruj miasto :)

#biblioteka #NieZostawiamCzytelnika #bajkaocieplymipychatym #czytanie

 

 

Drodzy mieszkańcy gminy Jasło,  domki z książkami wróciły już na swoje miejsce.

     Pięknie odmalowane małe domki z książkami ustawiono w Niepli, Gorajowicach, Kowalowych, Łaskach i Żółkowie. Można bezpłatnie z nich korzystać i wypożyczać znajdujące się w nich publikacje i czasopisma.

     Witamy Was serdecznie w Tygodniu Bibliotek pt. "Zasmakuj w bibliotece". Na początek zapraszamy Was do obejrzenia i posłuchania historii o kolorowym potworze.

Autorką i ilustratorką dwóch książek przedstawionych w filmie jest Anna Llenas. Jedna z nich jest w wersji pop -up, zawiera ona przestrzenne, kolorowe ilustracje.

W Polsce te niezwykłe książki o emocjach dostępne są dzięki wydawnictwu Mamania.


     Święto Bibliotek i bibliotekarzy 2020  pod hasłem "Zasmakuj w bibliotece" nabiera szczególnego znaczenia. My – bibliotekarze w każdych okolicznościach  potrafimy działać, docierać do czytelników, utrzymać więź ze społeczeństwem odpowiadając na ich potrzeby. W Tygodniu Bibliotek bądźmy razem w wirtualnej przestrzeni.