Ogólna

    Dużo dzieci, tak jak nasz bohater książki Amandy Noll pt. „Potrzebuję mojego potwora” - Ignaś - ma problem z zasypianiem, ale nie dla tego, że boi się dziwnych szelestów, odgłosów, cieni, które płatają wyobraźni różne figle. Ignaś się ich nie boi, pod jego łóżkiem mieszka potwór Gab, bez którego nie może zasnąć, gdy ten postanawia sobie wyskoczyć na ryby.  W zastępstwie pojawiają się inne stwory, ale żaden z  nich nie dorównuje Gabowi.  Uczestnicy czwartkowej BIBLIOchwilki dowiedzieli się czy wśród nich znalazł się taki, który wystraszył Ignasia.

     Podsumowaniem konkursu i wręczeniem dyplomów oraz nagród dla zwycięzców zakończyliśmy projekt „Ojczyzna to ludzie – TY i JA”. Uroczystość odbyła się w SP w Warzycach w dniu 30.10.2019 r. Udział w niej wzięła młodzież uczestnicząca w programie, a także pracownicy GBP w Jaśle z/s w Szebniach.

     My – dorośli pamiętamy, czego najbardziej baliśmy się gdy byliśmy dziećmi. Na czwartkowej BIBLIOchwilce rozmawialiśmy o strachu, lęku, o tym czego się boimy. Dzieci o ciarki na plecach przyprawia wiele rzeczy, wśród nich znalazły się: ciemność, burza, pająki i duchy.

Książki dla dzieci niekiedy pełne są magii, niezwykłych postaci i historii, które pobudzają wyobraźnię małego czytelnika. Na czwartkowej BIBLIOchwilce wspólnie z uczestnikami postanowiliśmy odczarować pewną postać, przeważnie kojarzoną z czymś złym, postać, którą czasem starszy się dzieci, a jest nią czarownica.