Ogólna

Zbliżają się Mikołajki i Święta Bożego Narodzenia. Elf jak zawsze ma dużo pracy, związanej z pakowaniem prezentów i czytaniem listów od dzieci. Świętemu Mikołajowi przytrafiają się liczne przygody, które utrudniają przygotowania do jego wyjazdu. Czy zaradny Elf, za pomocą magicznych czarów zdąży z przygotowaniami do wyjazdu i wyciągnie Mikołaja ze wszystkich tarapatów? Czy dzieci dostaną na czas swoje wymarzone prezenty?

     We wtorkowe popołudnie 4 grudnia 2018 r. w Gminnej Bibliotece Publicznej w Jaśle z/s w Szebniach za sprawą teatru Urwis z Krakowa, w sztuce pt. „Przygody Świętego Mikołaja” dzieci mogły poczuć magię zbliżających się świąt.
Przedstawienie było bardzo interaktywne, z dużą dawką świątecznego humoru, bawiły się przy nim nie tylko dzieci, ale również dorośli.

     Powoli już zbliżają się święta, widać to już wszędzie. Na udekorowanych już świątecznie ulicach można spotkać Mikołaja, a gospodynie domowe już zabierają się za pieczenie pierniczków. Niektórzy zaopatrują się także w piękne odświętne dekoracje. W Gminnej Bibliotece Publicznej w Jaśle z/s w Szebniach 21 listopada na warsztatach postanowiliśmy takie dekoracje zrobić sami.


     28 listopada 2018 r., w siedzibie Biblioteki Narodowej w Pałacu Krasińskich w Warszawie, podczas uroczystej Gali, ogłoszono wyniki Rankingu Bibliotek 2018, organizowanego przez Instytut Książki i dziennik "Rzeczpospolita".
MAMY POWÓD DO DUMY.!!!!     Święto Niepodległości to najważniejsze polskie święto narodowe, związane z odzyskaniem w 1918 roku przez nasz kraj niepodległości, po 123 latach zaborów.