Ogólna

Gminna Biblioteka Publiczna w Jaśle z/s w Szebniach i jej filie w Osobnicy, Trzcinicy i Warzycach są partnerami zadania Instytutu Książki w Krakowie w programie pn. „Mała książka-wielki człowiek”. Program skierowany jest do dzieci w wieku 3 lat i ich rodziców.

     Warsztaty pn. „Jak rozmawiają roboty”, „Bajkolandia”, „Świat koktajli”, to tylko kilka propozycji zrealizowanych dla najmłodszych czytelników podczas tegorocznych warsztatów w GBP.
Aby umilić dzieciom i młodzieży wakacyjny wypoczynek w dniach od 25-29.06.2018 roku Gminna Biblioteka Publiczna w Jaśle z/s w Szebniach, Anna Łepkowska – radna wsi Szebnie, Świetlica GOK oraz Koło Gospodyń Wiejskich w Szebniach przygotowali cykl spotkań warsztatowych.

     Gra terenowa poświęcona 100 rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości była tematem przewodnim naszej wyprawy, po regionie jasielskim.


     Pogórzańskie Smaki -biennale kultury ludowej w smakach kulinarnych babci, córki i wnuczki, które odbyły się 10 czerwca 2018 r. przy Zespole Szkół w Trzcinicy im. Teodora Marchlewskiego (gmina Jasło) były poświęcone prezentacji dorobku kulturowego ziemi jasielskiej.