Ogólna

„Książka to mędrzec łagodny i pełen słodyczy, który puste życie napełnia światłem, a puste serca wzruszeniem.”
(Kornel Makuszyński)

     Gminna Biblioteka Publiczna w Jaśle z/s w Szebniach i jej Filie w Osobnicy, Trzcinicy i Warzycach pełnią funkcję ogólnodostępnych bibliotek publicznych, które służą popularyzacji wiedzy, oświaty i kultury wśród mieszkańców gminy Jasło.  
     Rolą naszych bibliotek jest dbanie o użytkownika, zaspokajanie jego potrzeb intelektualnych, emocjonalnych, naukowych oraz rozwijanie zdolności pisarskich, artystycznych, szczególnie wśród dzieci i młodzieży. Bibliotekażyczliwa, spełniająca oczekiwania użytkowników przy zakupie nowości wydawniczych, fachowo wykorzystująca wiedzę zawodową i dostępny warsztat informacyjny do upowszechniania czytelnictwa wśród mieszkańców gminy to nasz główny cel i priorytet.

DAWID. Dzieciom Holokaustu

     Na początku roku, Gminna Biblioteka Publiczna w Jaśle z/s w Szebniach, ma przyjemność zaprezentować czytelnikom, nową publikację historyczną autorstwa Zofii Macek: „DAWID. Dzieciom Holokaustu”.
Aby pobrać regulamin konkursu kliknij tutaj

Święta Bożego Narodzenia zbliżają się już wielkimi krokami. W Bibliotece w Szebniach odbył się cykl spotkań poświęcony świątecznym inspiracjom. Warsztaty były skierowane do dzieci jak również do dorosłych.

     Dzieci na warsztatach zorganizowanych w dniach 6 i 13 grudnia miały okazję wykonać piękne świąteczne stroiki oraz kartki z życzeniami.