Ogólna

     W Filii Gminnej Biblioteki Publicznej w Trzcinicy, w dn. 10 września br., odbyło się NARODOWE CZYTANIE, w którym udział wzięli uczniowie najstarszych klas Szkoły Podstawowej  w Trzcinicy, wraz z opiekunami.

 

Pomóż zrealizować projekt dotyczący powstania ekranizacji pn. “Łukasiewicz – nafciarz romantyk” – film dokumentalny o Ignacym Łukasiewiczu. Dokument filmowy realizowany przez TV Obiektyw w Krośnie.
Partnerem w zadaniu jest Gminna Biblioteka Publiczna w Jaśle z/s w Szebniach.
Głosuj na nasz projekt codziennie z paragonem lub bez !!!
Dziękujemy!!!

 

     W ramach współpracy Gminnej Biblioteki Publicznej w Jaśle z/s w Szebniach z Świetlicą GOK w Żółkowie w dniu 23.08.2018 r. odbyły się zajęcia z interaktywnym robotem edukacyjnym PHOTON, który poprzez aplikację mobilną oraz powiązane z nią doświadczenia i eksperymenty wprowadził dzieci w świat nowatorskich technologii.

     Wakacje to czas odpoczynku, na który czekają zwłaszcza dzieci.
Zajęcia organizowane w bibliotece był czasem rozrywki i zabaw, który przyjemnie upłynął wokół książek i czytelnictwa.
 Aby umilić młodszym czytelnikom ostatnie, wolne od szkoły dni , Gminna Biblioteka Publiczna w Jaśle z/s w  Szebniach przygotowała dla nich słodkie święto „Podwieczorek u Zwariowanego Kapelusznika”, czyli czekoladowe zakończenie wakacji.

     Konferencja historyczna, która odbyła się w Prywatnym Muzeum Podkarpackich Pól Bitewnych w Krośnie w dniu 17 sierpnia 2018r., wprowadziła uczestników w zamierzchłe czasy związane z obchodami 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę oraz 60-lecia powstania Bibliotek Publicznych gminy Jasło.