W Szkole Podstawowej w Warzycach 16 września 2021 r. odbyło się Narodowe Czytanie „Moralności Pani Dulskiej” Gabrieli Zapolskiej połączone z lekcją biblioteczną.

Spotkanie rozpoczęło się małym quizem dotyczącym wcześniejszych edycji Narodowego Czytania, kto, kiedy i gdzie zapoczątkował akcję. Następnie bibliotekarka przedstawiła zebranym życiorys Gabrieli Zapolskiej oraz genezę i problematykę utworu „Moralność Pani Dulskiej”. Uczennice klasy 8 odczytały Akt 1 z podziałem na role.

Na podsumowanie odbył się quiz ze znajomości słów i zwrotów używanych w dawnych czasach. Młodzież mogła dowiedzieć się co oznaczają między innymi słowa lampartować czy mezalians. Chętni którzy przynieśli ze sobą książki lub zeszyty, mogli przybić w nich pamiątkową pieczęć.

Zdjęcia Szkoła Podstawowa w Warzycach.