W ramach XV Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek Gminna Biblioteka Publiczna w Jaśle z/s w Szebniach oraz jej Filia w Warzycach we współpracy z TV Obiektyw w Krośnie i  Szkołą Podstawową w Warzycach 11 maja br. zorganizowały w ramach spotkań z historią regionu projekcję filmu o internowaniu Prymasa Stefana Wyszyńskiego w Komańczy „Jako w niebie, tak i w Komańczy”.

To już piąty dokument fabularny z cyklu „Historyczny Pejzaż Podkarpacia”. Przedstawiona historia Prymasa Wyszyńskiego tak bardzo poruszyła wszystkich zebranych, że nie dało się nie odczuć tej niesamowitej ciszy panującej w trakcie jak i długo po zakończeniu filmu.  Ta niezwykła lekcja historii na pewno wielu widzom zapadnie na dłużej w pamięci.

W spotkaniu uczestniczył sam pomysłodawca i producent  filmu – Bogdan Miszczak, który przybliżył zebranym kulisy powstania dokumentu. Czwórka naszych młodych mieszkańców wzięła udział w filmie wcielając się w role studentów.

E. Wieczorek