Przedszkolaki ze Szkoły Podstawowej w Warzycach 19 kwietnia br. odwiedzili Gminną Bibliotekę w Warzycach. Młodzi uczestnicy warsztatów rozmawiali o teatrze, odpowiadali na wiele trudnych pytań, wcielali się w rolę aktorów, wyruszyli do Krainy Emocji, a także ćwiczyli swoje umiejętności językowe. Mieli okazję również przekonać się o tym, że książki mogą być niezwykłe, wręcz magiczne.

 

     Co mają wszystkie książki dla dzieci? Mało literek do czytania, wiele kolorowych obrazków. Przeczytana bajka zostaje odłożona na półkę i leży sobie czekając na następnego chętnego. Są jednak książki w naszej bibliotece, które wcale nie wracają na półkę. To książki zupełnie inne niż wszystkie, bo są wyjątkowe. Takie są właśnie książki, które stworzył HerveTullet.

     „Gra luster”, „Znajdź różnice”, „Książka z dziurą” oraz „Naciśnij mnie” to cztery propozycje książkowe zaprezentowane dzieciom, zupełnie inne od siebie, niby niepozorne i mało ciekawe jednak pozory potrafią mylić. To książki których „normalnie” się nie czyta. To książki interaktywne, absorbujące i gwarantujące świetną zabawę. Książki, które się dotyka, potrząsa, przekręca, wkłada się głowę lub rękę, gasi się światło, świeci się latarką i dzieją się cuda.

     Na zakończenie warsztatów, każdy uczestnik wykonał swoją pacynkę – kukiełkę.
E. Wieczorek