Drukuj
Warzyce
Odsłony: 256


     W dniu 18 lutego br. w Domu Ludowym w Warzycach odbyło się spotkanie autorskie ze Zbigniewem Kołbą autorem książki „Krioterapia. To warto wiedzieć. Leczenie bezsenności.” Pomysłodawcą oraz organizatorem była Gminna Biblioteka Publiczna w Jaśle z/s w Szebniach.

 

     Zbigniew Kołba to magister rekreacji ruchowej, studiował również rehabilitację, jest Absolwentem AWF w Krakowie.

     Podczas spotkania omawiane były ważne sprawy dotyczące naszego zdrowia, które zawarte są również w książce. Pan Kołba zaczął swoje wystąpienie od wyjaśnienia krioterapii, w jakim celu się ją stosuje, jak się ją przeprowadza i na co należy zwrócić swoją uwagę podczas samego zabiegu. Podawał wiele przykładów oraz sposoby zdrowego odżywiania, jakie produkty zawierają cenne dla organizmu witaminy i minerały. Poruszył ważne kwestie dotyczące spożywania suplementów diet, oraz jakie witaminy nie należy popijać wodą, a odtłuszczonym mlekiem. Wyjaśnił jak bardzo ważne są dla prawidłowego funkcjonowania organizmu człowieka witaminy C, D, B12 oraz Magnez i Potas. Zwrócił uwagę, że każdy człowiek powinien robić badania kwasu moczowego, jego nadmiar negatywnie wpływa na nasz organizm prowadząc do różnych schorzeń.
     Pan Kołba również zwrócił uwagę na pozytywne aspekty stawiania pijawek (hodowanych laboratoryjnie), które poprawiają krążenie krwi oraz jej krzepliwość. Nie zapomniał również poruszyć bardzo ważnego tematu dla prawidłowego funkcjonowania człowieka - o codziennej potrzebie ruchu, zwłaszcza na świeżym powietrzu, oraz zademonstrował proste ćwiczenia fizyczne.

     Spotkanie przebiegało w bardzo miłej i przyjaznej atmosferze, zakończyło się dyskusją i wymianą doświadczeń pomiędzy uczestnikami.E.Wieczorek