Spotkanie autorskie z Zbigniewem Kołbą odbyło się 21 listopada 2019 roku w Gminnej Bibliotece Publicznej w Jaśle z/s w Szebniach, autor książki dla dzieci „Znajdź mnie i kiedyś odwiedź” oraz dla dorosłych czytelników „Krioterapia” o leczeniu bezsenności i nie tylko.

 

     Autor w prosty i zrozumiały sposób opowiadał zgromadzonym dzieciom o tym, jak mają dbać o zdrowie, stosować się do kilku zasad: wysypiać się, uprawiać sport, zdrowo się odżywiać oraz czytać przed snem chociaż po jednej stronie z książki.

     Zwrócił uwagę uczestnikom, że powinny unikać chipsów, słodkich napoi gazowanych, ponieważ nadużywanie tych produktów powoduje w rezultacie gorsze wyniki w sporcie i w nauce.

     „Uczymy się dla siebie, a najbliższym sprawiamy radość tym, co umiemy" - to motto z książki Zbigniewa Kołby, jak poprzez zabawę można się wiele nauczyć.

      Przy okazji spotkania autor zachęcał dzieci do czytania, zwracając uwagę na to, że wiedza zdobyta z książek pomoże im w lepszym starcie w dorosłe życie i rozwinie ich pasje.

     Interaktywne spotkanie autorskie poprowadzone wspólnie z uczniami Szkoły Podstawowej w Szebniach klasy od I-III było pełne humoru, ciekawych anegdot, zagadek i uśmiechu.

GBP w Jaśle z/s w Szebniach