Ogólna

     VIII edycja konkursu historycznego ZACHOWAĆ W PAMIĘCI z okazji 80 rocznicy wybuchu II Wojny Światowej pod hasłem: „Pamięć o wojnie w mojej rodzinie” odbyła się w SP w Niepli 16 maja 2019 roku.

     Organizatorem konkursu była Gminna Biblioteka Publiczna w Jaśle z/s w Szebniach, Zespół Cyfrowego Archiwum Tradycji Lokalnej przy GBP.

     Na cmentarzu wojennym w Warzycach,  przy nowo wybudowanych trzech obeliskach - tablicach inskrypcyjnych z nazwiskami zidentyfikowanych ofiar egzekucji dokonywanych przez niemieckich okupantów w latach 1940-1944 i pochowanych na tym cmentarzu, po wielu latach poszukiwań, córka odnalazła miejsce pochówku swojego ojca Władysława Możdżan.  

     8 maja to szczególny dzień dla Bibliotekarzy i Bibliotek, to ich święto, w tym dniu również rozpoczynamy XVI Ogólnopolski Tydzień Bibliotek. W związku z tym Gminna Biblioteka Publiczna w Jaśle z/s w Szebniach oraz Filia w Warzycach zorganizowały spotkania z teatrem dla najmłodszych naszych czytelników.

Flaga Polski, to jeden z trzech symboli narodowych obok godła i hymnu. Święto flagi przypada 2 maja, między Świętem Pracy, a Świętem Konstytucji 3 maja. Święto zostało uchwalone przez Sejm Rzeczpospolitej Polskiej w 2004 r. Oficjalnie Flaga Polski jest flagą narodową od 1831 roku.