Ogólna

Święty Mikołaj lubi odwiedzać dzieci w każdym miejscu na całym świecie. 5 grudnia z workiem zapełnionym upominkami przybył do Biblioteki w Szebniach. Wyczekując wytęsknionego Gościa dzieci wraz z rodzicami i z wielkim zainteresowaniem wysłuchały występu Teatru Scena PRL i sztuki „Świąteczna niespodzianka”.  

     Wszyscy już z niecierpliwością czekamy na Święta Bożego Narodzenia. Na wystawach sklepowych pojawiają się już świąteczne dekoracje, miasta nocą rozświetlone są jasnymi światełkami, więc i my uległyśmy już magii świąt. W ubiegłym tygodniu chętne mieszkanki z Wolicy i z Zimnej Wody uczestniczyły w warsztatach z cyklu Akademia Pomysłów. Na warsztatach prowadzonych przez bibliotekarki poznały bardzo modną ostatnio techniką układania kwiatów – flower box.

Spotkanie autorskie z Zbigniewem Kołbą odbyło się 21 listopada 2019 roku w Gminnej Bibliotece Publicznej w Jaśle z/s w Szebniach, autor książki dla dzieci „Znajdź mnie i kiedyś odwiedź” oraz dla dorosłych czytelników „Krioterapia” o leczeniu bezsenności i nie tylko.

Dziewiąta edycja Rankingu Bibliotek 2019 wyłoniła najlepsze biblioteki publiczne w danych województwach. Zwycięzcami zostały biblioteki w Barcinie, Sianowie i Łomży są to najlepsze  instytucje promujące czytelnictwo, z bogatą ofertą kulturalno-edukacyjną, łączące tradycję z nowoczesnością i dzielnie zmagające się z wyzwaniami.  Biblioteki Publiczne to dzisiaj lokalne centra życia społecznego.

„Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa” Priorytet 2 „Infrastruktura bibliotek 2016–2020” środki finansowe na przebudowę pochodzą z budżetu państwa. Dofinansowanie dla Gminnej Biblioteki Publicznej w Jaśle z/s w Szebniach na zadanie „Przebudowa wraz ze zmianą sposobu użytkowania budynku zabytkowej plebanii dla Filii Gminnej Biblioteki Publicznej w Trzcinicy”.