Ogólna


     Tym razem czytelnia GBP w Jaśle z/s w Szebniachzamieniła się w salon piękności, w którym odbyły się nietypowe warsztaty dbania o swoje zdrowie, kondycję fizyczną i urodę.
8 lutego br. czytelniczki i przedstawicielki Kół Gospodyń Wiejskich poszerzyły swoją wiedzę na temat pielęgnacji i potrzebach skóry.

     Każdy z nas z pewnością kojarzy obrazy Leonarda da Vinci, takie jak „Ostatnia wieczerza”,  „Dama z Gronostajem” czy „Mona Lisa”.  Sam autor tych niezwykłych dzieł był nieprawdopodobnie uzdolnionym człowiekiem i to nie tylko w dziedzinie malarstwa.

XI Obchody Międzynarodowego Dnia Pamięci o Ofiarach Holokaustu na Podkarpaciu pod patronatem Marszałka Województwa Podkarpackiego Władysława Ortyla, rozpoczęły się przy PomnikuOfiar Zagłady z II wojny światowej w Szebniach w dniu 29 stycznia 2019 r.

Zimowa Kraina Wyobraźni

     Od stycznie w Bibliotece w Szebniach ruszyły kreatywne warsztaty dla dzieci. Na pierwszych zajęciach rozmawialiśmy o miesiącach, porach roku i o upływie czasu, a dzieci same zrobiły sobie całoroczny kalendarz techniką origami.  Kolejne z zajęć poświęciliśmy naszym kochanym Babciom i Dziadkom. Uczestnicy warsztatów mieli okazję stworzyć piękne bukiety oraz kartki z okazji ich święta.