Podczas Ferii z Biblioteką odbyły się warsztaty edukacyjne na temat segregacji śmieci. Nie było uczestnika, który nie słyszałby o segregacji oraz o jej zasadach.

Wszyscy zebrani, nawet Ci najmłodsi wiedzą, co wrzuca się do worka w danym kolorze. Jednak, okazało się, że wiele przedmiotów kryje w sobie „niespodzianki”, bo przecież opakowanie po mleku to nie jest „karton”. Czym są tetrapaki? Czy segregacja ma właściwie sens? Co to jest recykling? Gdzie wyrzucić zepsutą zabawkę, niepiszący długopis, czy zużyte flamastry? Co zrobić ze „spaloną żarówką” lub rozładowanymi bateriami? Na te oraz wiele innych pytań odpowiedziały uczestnikom Panie Bibliotekarki. Ciekawe warsztaty połączone z zabawą, na pewno zapadną na długo w pamięci wszystkich uczestników. Podobne zajęcia zostały przeprowadzone we wszystkich Bibliotekach naszej gminy.

Wszystkie dzieciaki obiecały, że pomogą rodzicom w segregacji odpadów komunalnych, a tym samym przyczynią się do ochrony środowiska, naszej Małej Ojczyzny.

Ulotki z Zasadami Segregacji Odpadów Komunalnych na terenie gminy Jasło, dostępne są w Bibliotekach naszej gminy.

E. Wieczorek