Warzyce

     Co roku, w całej Polsce, 20 września, przedszkolaki świętują swój dzień. Święto to ma na celu podkreślenie wagi edukacji przedszkolnej w rozwoju i edukacji dzieci oraz przyczynić się do popularyzacji wychowania przedszkolnego. Z tej okazji zostałyśmy zaproszone do Oddziałów Przedszkolnych w Warzycach, przy okazji propagując czytelnictwo.

     Narodowe Czytanie to wydarzenie, które na stałe wpisało się w życie kulturalne i społeczne naszego kraju. W 2012 roku Prezydent RP Bronisław Komorowski objął Honorowy Patronat nad wydarzeniem, które miało przypomnieć wszystkim Polakom ,,Pana Tadeusza”- dzieło Adama Mickiewicza.

     W poniedziałkowy poranek, 20 czerwca w Filii Gminnej Biblioteki Publicznej w Warzycach zagościło MOBILNE PLANETARIUM.
Zaproszeni uczniowie kl. 0 - 3 Szkoły Podstawowej w Warzycach wzięli udział w dwóch seansach edukacyjnych „Planety” oraz „Historia Ziemi”. Pokazy odbyły się w specjalnej kopule o kształcie kuli, która dawała wrażenie przestrzeni kosmicznej.     Międzynarodowy Dzień Dziecka to wyjątkowe święto dla wszystkich dzieci. Święto to zostało ustanowione w 1954 przez Zgromadzenie Ogólne Organizacji Narodów Zjednoczonych (ONZ) dla upowszechniania ideałów i celów dotyczących praw dziecka zawartych w Karcie Narodów Zjednoczonych.