Warzyce

     Dziesięć mieszkanek Warzyc 2 kwietnia b.r. miało możliwość sprawdzenia swoich umiejętności rękodzielniczych. W ramach Akademii Pomysłów skierowanej do dorosłych mieszkańców naszej gminy zorganizowanej przez Gminną Bibliotekę Publiczną uczestnicy mogą rozwijać swoje zdolności plastyczne, ale również mają możliwość wymieniać się doświadczeniami i umiejętnościami, a także porozmawiać o przeczytanych ostatnio książkach. Przede wszystkim był to mile i aktywnie spędzony czas. Podczas warsztatów wykonywano wiosenno – wielkanocne wianki na bazie wiklinowego koła. Kolejne spotkanie planujemy już za miesiąc po weekendzie majowym.

W Domu Ludowym w Warzycach, 14 marca odbyło się spotkanie autorskie Haliny Urban połączone z promocją najnowszego tomiku poezji „Gorzkie migdały”. Spotkanie zostało zorganizowane przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Jaśle z/s w Szebniach Filię w Warzycach.

     W przeddzień walentynek w sali domu ludowego w Warzycach odbyły się warsztaty plastyczne dla dzieci i młodzieży zorganizowane przez Gminną Bibliotekę Publiczną oraz Świetlicę. Uczestnicy wykonali kwiatowe serduszka, które później mogli przekazać ukochanej osobie. Nic nie sprawia większej radości jak własnoręcznie wykonana praca. Podczas warsztatów Panie Bibliotekarki odczytały opowiadanie „O Wilku, który chciał się zakochać”. Rozmawialiśmy również o uczuciach, oraz jak można rozpoznać osobę zakochaną.