W dn.2-10 czerwca w całym kraju trwał  XVII Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom, inicjatywa zapoczątkowana przez Fundację ABCXXI CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM, której celem podobnie jak całej kampanii jest uświadomienie dorosłym, a zwłaszcza rodzicom, potrzeby codziennego czytania dzieciom ciekawych książek, w serdecznej atmosferze.

     Ta szeroko propagowana przez media akcja, którą w tym roku promowało hasło: CZYTANIE ŁĄCZY,znalazła także oddźwięk w bibliotekach gminy Jasło.

     W Filii Gminnej Biblioteki Publicznej w Trzcinicy,  6 czerwca, odbyła się impreza czytelnicza dla najmłodszych użytkowników biblioteki. Tradycyjnie już, bibliotekarze czytali „Lokomotywę” J. Tuwima. Tym razem słuchaczami byli uczniowie oddziałów przedszkolnych Szkoły Podstawowej w Trzcinicy.

     Piękna pogoda dopisała, nie zabrakło więc zabaw plenerowych. Były harce z chustą Klanza, zabawy piłeczkami, malowanie kredą i pokaz baniek mydlanych.
Na zakończenie wszystkie dzieci otrzymały kolorowe baloniki.

     Organizatorzy składają serdeczne podziękowania dyrekcji SZ.P., wychowawcom i opiekunom dzieci za tak wspaniałą współpracę.

 

 

A. Jeleń