Któż z nas nie chciałby dzisiaj przenieść się w czasy prehistoryczne, gdzie prym wiodły dinozaury ? Zobaczyć jak to było, kiedy ziemia była zieloną puszczą zamieszkałą przez te ciekawe okazy ?

Uczniowie starszej grupy przedszkolnej, ze Szkoły Podstawowej w Trzcinicy, którzy 17 marca odwiedzili bibliotekę  mieli właśnie taką okazję.  Dzięki ogromnej wyobraźni, doskonałym książkowym ilustracjom i opisom, wszyscy choć przez chwilę poczuliśmy się  jak w dżungli, zamieszkałej przez te fascynujące zwierzęta.

Zajęcia oparte były o książkę „Opowiem Ci mamo, co robią dinozaury”, której autorką i ilustratorką jest Emilia Dziubak.
Wraz z bohaterem lektury- Kudłaczem i jego przyjacielem karaluchem, uczestnicy trafili do świata wielkich gadów, gdzie poznali riochazaura, przodka największych dinozaurów, teratozaura, który zgubił jajo, roślinożernego diplodoka, żyjące w wodzie plezjozaury, olbrzymiego argentynozaura i wiele, wiele innych…

Nie zabrakło też zajęć plastycznych.
Dzieci wykonały małe, kolorowe dinusie, wykorzystując do ich malowania folię bąbelkową i farby.

Dużą frajdę sprawiła uczestnikom zabawa w tropiciela i poszukiwanie ukrytego w bibliotece jaja dinozaura.  Ogromnym zainteresowaniem cieszyły się także książki o dinozaurach, które są dostępne w bibliotece, a przedszkolaki okazały się prawdziwymi ekspertami w tej tematyce.

FGBP