W ubiegły piątek, 22 października 2021r. w Filii GBP w Trzcinicy odbyło się spotkanie poetyckie i wystawa malarstwa Jakuba i Rafała Pacześniaków  pt: „tymczasem /trwała jest/ jesień”.

Jakub Pacześniak i Rafał Pacześniak to twórcy związani z Rzeszowem i Podkarpaciem.  Łączy ich artystyczne pokrewieństwo, sposoby reagowania na rzeczywistość, próby zapisywania – słowem i obrazem – świata przeżyć oraz doznań.
„Dno oka” autorstwa Jakuba – jest jednym z ważniejszych tomików poetyckich, a jego liryki ukazały się również po czesku, słowacku i węgiersku.  Dominuje w nich oszczędna forma doboru słów, w których doskonale kondensuje treść.
Rafał to autor szeregu wystaw indywidualnych i zbiorowych w kraju i za granicą, z powodzeniem uprawiający malarstwo i rysunek.  W swoich obrazach, często inspirowanych naturą i otaczającą rzeczywistością ukazuje całą paletę emocji i uczuć. Jego prace zdobią okładki tomików wierszy Jakuba.

W wydarzeniu organizowanym przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Jaśle z/s w Szebniach, wzięli udział zaproszeni goście jak również lokalni artyści, członkowie Klubu Poetów i Twórców Ludowych Ziemi Jasielskiej Michalina oraz uczniowie 7 kl. Szkoły Podstawowej w Trzcinicy.

Słowno-malarskie spotkanie  zorganizowane zostało w ramach programu Partnerstwo dla Książki, „Łączy nas książka” Ministerstwa Kultury Dziedzictwa Narodowego i Sportu.

FGBP w Trzcinicy