O tym, jakie straszne stwory kryją się w domowych pieleszach, jak z nimi walczyć i czy naprawdę są groźne przekonali się  uczniowie kl. II Szkoły Podstawowej, którzy 12 października odwiedzili Filię GBP w Trzcinicy.

Na zajęciach zorganizowanych  w  bibliotece dzieci poznały niezwykłą, psychoedukacyjną „Małą encyklopedię  domowych potworów”, chorwackiego pisarza Stanislava Marijanovića.

KICHOPRYCHACZ, czyli Potwór Kataralny i Glutowaty; GBURIA ZŁOŚLIWA, czyli Potwór Niecierpliwości; CHCIWUSEK, AWANTURELLA, to tylko wybrane, których humorystyczne opisy i fantastyczne ilustracje wywołały u uczestników ataki niepochamowanego  śmiechu.

Dzieci zdały sobie sprawę, że większość z tych potworów rzeczywiście mieszka w naszych domach, a  gdy popuściły wodze fantazji okazało się, że jest ich zdecydowanie więcej.

Dzięki wzorowej współpracy, razem rysowaliśmy też własne oryginalne stwory, z których później powstała   „Wystawa portretów klasowych  potworów”, doskonale obrazująca różne wady, słabości i negatywne cechy.

Dziękujemy za wspólną zabawę!

FGBP w Trzcinicy