W środę, 29 września, obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania.
Z tej okazji, w Filii GBP w Trzcinicy, odbyło się spotkanie autorskie z Wiesławem Drabikem, znanym autorem, ponad 200 bajek i opowiastek dla dzieci.

Pisarz spotkał się z uczniami kl. 1-3 Szkoły Podstawowej im. św. Jana Kantego w Trzcinicy, którzy specjalnie na tę okazję przybyli do biblioteki.

Autor w zabawny, humorystyczny sposób przybliżył najmłodszym historię początków swojego pisarstwa, zręcznie wplatając w swe opowieści rymowanki i anegdotki.
Ku uciesze dzieci zadawał mnóstwo pytań konkursowych, związanych z opowieściami jakie można znaleźć w jego bajkach, a zwycięzca otrzymał  jedną z jego książek, ze specjalną dedykacją.

Na zakończenie nie zabrakło też pamiątkowych zdjęć, wpisów i autografów.
Było też głośne czytanie rymowanek, skutecznie zachęcające słuchaczy do bliższego poznania książek p. Drabika, których nie brak w trzcinickiej bibliotece.

Spotkanie odbyło się dzięki dofinansowaniu  GBP w Jaśle z/s w Szebniach, w ramach programu Partnerstwo dla Książki,  Ministerstwa Kultury Dziedzictwa Narodowego i Sportu.

DZIĘKUJEMY za wspólny czas!

FGBP w Trzcinicy