Międzynarodowy Dzień Kropki, to święto kreatywności, odwagi i zabawy, zyskujące coraz większą popularność także w bibliotekach. Celem wszystkich aktywności z nim związanych  jest pobudzanie pomysłowości, wspieranie poczucia własnej wartości oraz zachęcanie do działań twórczych zwłaszcza dzieci, najmłodszych czytelników bibliotek.

Inspiracją świętowania tego niezwykłego dnia, stała się historia małej Vashti, bohaterki książki “The Dot” Petera H. Reynoldsa. Dziewczynki, która nie wierzyła w swoje możliwości, a mała kropka, którą pewnego dnia namalowała, całkowicie zmieniła jej pewność siebie.

O tym, że mała KROPKA potrafi przynieść WIELKIE zmiany przekonały się też przedszkolaki ze Szkoły Podstawowej w Trzcinicy,  które wraz z wychowawczyniami,
16 września, odwiedziły Filię Gminnej Biblioteki.

Po krótkiej rozgrzewce z chustą Klanza dzieci wysłuchały historię Vashti.
Podobnie jak bohaterka książki, przedszkolaki także  malowały swoje własne kropki.
Powstały kolorowe, fantazyjne prace,  które można było „ożywić” za pomocą tabletu i aplikacji Quiver.
Takie interaktywne, ruchome kropki okazały się nie lada atrakcją dla małych czytelników.

FGBP w Trzcinicy