W czwartek, 22.04.2021r. w Gminnej Bibliotece Publicznej w Jaśle z/s w Szebniach w Filii w Trzcinicy, odbyło się pierwsze, stacjonarne spotkanie Klubu wiedzy „Palcem po mapie”.

Na spotkaniu, uczestnicy poznali portale internetowe ułatwiające podróżowanie.
Były to m.in. serwisy „Booking.com” oraz „Jakdojade.pl”.
Portal „Booking.com” to najpopularniejszy serwis internetowy, służący do rezerwacji zakwaterowania online, natomiast „Jakdojade.pl”, jest polskim serwisem internetowym przeznaczonym do wyszukiwania połączeń komunikacyjnych i planowania podróży komunikacją miejską w dużych miastach.

Spotkanie miało charakter wykładu oraz ćwiczeń praktycznych, ponieważ po przedstawionej prezentacji multimedialnej i szczegółowym omówieniu wszystkich zagadnień, uczestnicy wykonywali ćwiczenia przy komputerze związane z tematyką pierwszego spotkania „Klubu wiedzy” tj. wyszukiwaniem i rezerwacją noclegu na portalu Booking.com oraz wyszukiwaniem połączeń komunikacyjnych w serwisie „Jakdojade.pl”.

Spotkania „Klubu wiedzy” są cykliczne i nieodpłatne, a uczestnicy mieli możliwość udziału w spotkaniu „Klubu wiedzy” zarówno stacjonarnie w Bibliotece w Trzcinicy jak i online.