TYDZIEŃ CZYTANIA E-BOOKÓW

Od  1- 7 marca trwa TYDZIEŃ CZYTANIA E-Booków, (ang. Read and E-Book Week), który został zainicjowany w 2004 roku przez Ritę Toews, kanadyjską autorkę książek dla dzieci.
Święto ma na celu promocję i popularyzację książek elektronicznych, e-czytania i wszystkich e-zasobów.
O tym, że KSIĄŻKI WARTO CZYTAĆ W KAŻDEJ FORMIE już dobrze wiemy, ale nadal często słyszymy pytanie jaką lekturę wybrać -tradycyjną czy elektroniczną?

Zarówno w życiu codziennym, jak i w naszym bibliotekarskim świecie, elektroniczne książki rozgościły się na stałe i znalazły sobie całkiem sporą i rosnącą grupę wielbicieli.

SZCZEGÓLNIE ZACHĘCAMY DO SKORZYSTANIA Z BOGATEJ OFERTY EBOOKÓW w serwisie LEGIMI, dostępnej wraz z czytnikami we wszystkich bibliotekach Gminy Jasło.

Zapraszamy do mobilnego czytania e-booków z serwisu Legimi .
Niezwykły komfort czytania, połączony z nowoczesną technologią - za darmo, bez limitu,  dla czytelników GMINNEJ BIBLIOTEKI PUBLICZNEJ w Jaśle z/s w Szebniach i jej FILII.
W aplikacji LEGIMI znajdziecie m.in. nowości proponowane przez różne wydawnictwa, a w szczególności popularne bestsellery, literaturę piękną,  literaturę popularno-naukową, książki dla dzieci i młodzieży i e-czasopisma.

E-booki czytać można na czytnikach PocketBook, które  pełnoletni czytelnik  może wypożyczać za darmo, w Gminnej Bibliotece Publicznej w Jaśle z/s w Szebniach i jej Filiach, na okres max. 14 dni.
Należy być zarejestrowanym użytkownikiem  Biblioteki posiadającym ważną kartę czytelnika.

E-czytniki to urządzenia cyfrowe, które umożliwiają m.in.: czytanie książek elektronicznych, e-gazet czy odsłuchiwanie audiobooków.

To doskonałe rozwiązanie zarówno dla miłośników tradycyjnej książki, jak i dla fanów nowości technologicznych.
POLECAMY i ZAPRASZAMY !