W czasie ferii Filia Gminnej Biblioteki Publicznej w Trzcinicy zorganizowała dla dzieci cykl zajęć edukacyjnych   pt: „BIBLIOgranie”

Spora grupa młodszych czytelników, miała okazję do aktywnego spędzenia czasu właśnie w  bibliotece.   W czasie kilkudniowych spotkań  uczestnicy skorzystali min: z  kilkudziesięciu gier planszowych,  wypożyczonych  na czas ferii od  Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju i Promocji Wsi Warzyce.   Celem  działań  było pokazanie, że gry planszowe są atrakcyjną metodą spędzania wolnego czasu i doskonałą alternatywą gier komputerowych.

Ogromną popularnością cieszył się także robot  Photon. Zabawy  z  programowaniem tego multimedialnego przyjaciela były niezwykle  interesującym doświadczeniem.
Photon to interaktywny robot edukacyjny, który poprzez aplikację mobilną oraz powiązanez nią doświadczenia i eksperymenty wprowadza dzieci w świat nowych technologii. W bardzo prosty sposób uczy dzieci logicznego myślenia, rozbudza kreatywność i wyobraźnię.

Tradycyjnie już,  jak co roku, na feriach, nie zabrakło także ciekawej wycieczki. Tym razem był to wyjazd do Teatru Maska w Rzeszowie na spektakl pt: ,,Bambusowa księżniczka”.      Opowieść zainspirowana japońską baśnią,  to historia „księżycowej dziewczyny”, którą ubogi staruszek, zbieracz bambusu, znalazł jako niemowlę, wewnątrz jednej z łodyg.  Po spektaklu uczestnicy wycieczki mogli także poznać teatr od kulis. Tam można było zobaczyć różne elementy dekoracji, lalki i kostiumy, które sami mogli przymierzyć i choć przez chwilę wcielić się w aktorów.

Ferie, choć krótkie, na pewno nie były nudne. Dla tych, którzy swój czas spędzili z biblioteką z pewnością były udane.

A. Jeleń