W drugim tygodniu ferii Filia Gminnej Biblioteki Publicznej w Trzcinicy zorganizowała dla dzieci cykl zajęć plastyczno-literackich  p.n.: „Zimowisko wyobraźni”.

     Spora grupa najmłodszych czytelników, miała okazję do aktywnego spędzenia czasu w bibliotece.  Pięciodniowe warsztaty edukacyjne to min.:  zajęcia plastyczne i manualne ( origami, papieroplastyka i tworzenie kartek okolicznościowych), gry planszowe,  interakcyjne gry multimedialne i różnorodne zajęcia  integracyjne.

 

     Tradycyjnie już, jak co roku na feriach, nie zabrakło także spotkania z teatrem. Tym razem to aktorzy przyjechali do Trzcinicy.  Biblioteka gościła  Teatr „Urwis” z Krakowa, a przedstawienie odbyło się w sali Domu Ludowego.

Aktorzy rozbawili  publicznośćautorską reinterpretacją książki Carla Collodiego „Pinokio”.

Podczas spektaklu dzieci poznały historię drewnianego pajacyka, który podczas wielu przygód stara się dokonywać wyborów pomiędzy dobrem, a złem. Dobro zwycięża i główny bohater z psotnej drewnianej lalki staje się grzecznym chłopcem.

Historia Pinokia wciąż pasjonuje kolejne pokolenia najmłodszych czytelników, o czym wszyscy mogli  się przekonać w czasie przedstawienia.

Na zakończenie ferii nie zabrakło także „małego co nieco”, które przygotowało dla uczestników przedstawienia Stowarzyszenie „Trzcinica Razem”.

     Ferie, choć krótkie, na pewno nie były nudne. Dla tych , którzy swój czas  spędzili z biblioteką  z pewnością były udane.

     Dziękujemy wszystkim dzieciom za aktywne uczestnictwo i wspaniałą zabawę, a  Panu Sołtysowi i Stowarzyszeniu „Trzcinica Razem”  oraz wszystkim wolontariuszom za wszelką pomoc i wsparcie. 

A. Jeleń