Trzcinica

     W urzekającej scenerii, przy zabytkowym kościele p.w. św. Doroty w Trzcinicy, 13 czerwca br., odbył się II GMINNY PLENER MALARSKI im. Z. KOLANKO.
Głównym organizatorem spotkania była Gminna Biblioteka Publiczna w Jaśle z/s  w Szebniach i Filia GBP w Trzcinicy, a patronat honorowy objął Wójt gminy Jasło.

    Kim jest Mały Książę?  W jaką podróż się wybrał, kogo spotkał na swojej drodze  i czy dowiedział się czym jest przyjaźń?

     O tym mogli przekonać się uczniowie kl. IV Szkoły Podstawowej,  którzy 21 maja br. odwiedzili Filię Gminnej Biblioteki Publicznej w Trzcinicy i wzięli udział w  spotkaniu- lekcji bibliotecznej pt: „Rozszerzona rzeczywistość w książkach”.

    Od 01.06. do 09.06.2019 r. trwa XVIII Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom. Kampania „Cała Polska czyta dzieciom” zainicjowana została w 2001 roku przez Fundację „ABCXXI – Cała Polska czyta dzieciom”. Pomysłodawcy przekonują, że czytanie dziecku dla przyjemności – 20 minut dziennie. Codziennie! – jest mądrym sposobem spędzania z nim czasu i najlepszą inwestycją w jego przyszłość.

     W ramach „Tygodnia Bibliotek 2019” w dn. 13 maja, Filię Gminnej Biblioteki Publicznej w Trzcinicy  odwiedzili uczniowie oddziałów przedszkolnych ze Szkoły Podstawowej.     

     Dzieci wiedzą, że Biblioteka to doskonałe miejsce na głośne czytanie. Tym razem  nie odbyło się ono z książką w ręku, ale za pomocą ilustrowanego Teatru Kamishibai. Ten niecodzienny sposób sprawił, że dzieci słuchały jak zaczarowane.