TrzcinicaJakub PACZEŚNIAK (ur. 1974) – poeta
Urodzony w Rzeszowie, przez dwadzieścia lat mieszkał w Boguchwale, obecnie w Krakowie. Polonista i bohemista. Wydał arkusz poetycki i trzy tomy wierszy, ostatnio „dno oka”. Przetłumaczył z języka czeskiego m.in. prozę Bohumila Hrabala, a na potrzeby scen operowych, w tym Opery Narodowej – libretta i cykle pieśni do muzyki Antonína Dvořáka i Leoša Janáčka. Jego wiersze ukazały się również po czesku, słowacku i węgiersku.

Rafał PACZEŚNIAK (ur. 1973) – malarz
Mieszka i pracuje w Rzeszowie. Studiował malarstwo na ASP w Warszawie i ASP w Krakowie, gdzie uzyskał dyplom w pracowni prof. Stanisława Rodzińskiego. Stażysta w Akademie der Bildenden Künste w Norymberdze oraz stypendysta rządu włoskiego w Accademia di Belle Arti w Rzymie i Neapolu. Zorganizował szereg wystaw indywidualnych i brał udział w wielu wystawach zbiorowych w kraju i za granicą. Uprawia malarstwo i rysunek.

 

     O tym, jakie straszne stwory kryją się w domowych pieleszach, jak z nimi walczyć i czy naprawdę są groźne przekonali się  uczniowie kl. II Szkoły Podstawowej, którzy 12 października odwiedzili Filię GBP w Trzcinicy.

     Po długim czasie oczekiwania na rozstrzygnięcie Gminnego Konkursu Plastycznego
"Wakacyjne wspomnienia", jest nam niezmiernie miło poinformować  o wynikach konkursu,
które przygotowaliśmy w postaci krótkiego filmiku.
 
     Wszystkim uczestnikom konkursu składamy serdeczne gratulacje!
Po odbiór dyplomów i wyróżnień wraz z nagrodami należy zgłosić się  w miejscu gdzie składano pracę,
czyli do Gminnej Biblioteki Publicznej w Jaśle z/s w Szebniach lub jej Filii w Trzcinicy  czy w Warzycach,
w godzinach pracy bibliotek.
 
DZIĘKUJEMY I GRATULUJEMY!
 

     W środę, 29 września, obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania.
Z tej okazji, w Filii GBP w Trzcinicy, odbyło się spotkanie autorskie z Wiesławem Drabikem, znanym autorem, ponad 200 bajek i opowiastek dla dzieci.