W bibliotece w Szebniach odbyło się ostatnie spotkanie członkiń ze Stowarzyszenia Rozwoju Kultury Ludowej Ziemi Jasielskiej z/s w Trzcinicy. Panie wzięły udział w artystycznych i florystycznych warsztatach, które poprowadziła Renia Wajda, dla której pasja tworzenia jest doskonałą odskocznią od wszystkiego. Renia tworzy wyjątkowe i niepowtarzalne dzieła, o swojej pasji opowiedziała również uczestniczkom spotkania, a one pod jej okiem stworzyły piękne lasy w szkle.

Organizatorem warsztatów była Gminna Biblioteka Publiczna w Jaśle z/s w Szebniach. Warsztaty były formą podziękowania za wieloletnią współpracę. W ciągu działalności stowarzyszenia mogłyśmy zawsze liczyć na pomoc w organizacji wielu działań bibliotecznych.  Dziękujemy za zaangażowanie pracę i wsparcie.

Stowarzyszenie, które powstało w  2010 roku przez cały okres swojej działalności podtrzymywało i promowało dziedzictwo kultury regionu jasielskiego, za co w imieniu lokalnej społeczności również dziękujemy.

Spotkanie odbyło się 23 kwietnia, dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego w ramach programu "Partnerstwo dla Książki" pn. KSIĄŻKOWE TWORY oraz gminę Jasło w ramach zadania Akademia Pomysłów.