„A oto mój sekret. Jest bardzo prosty: dobrze widzi się tylko sercem. Najważniejsze jest niewidoczne dla oczu”.

Antoine de Saint – Exupery

Jest pewien Mały Książę, którego zna cały świat. Pochodzi on z niewielkiej planety o nazwie B 612, na tej planecie jest i jego Róża…

Uczestnicy bibliotecznych warsztatów wraz z Małym Księciem zwiedzili różne planety i spotykali na nich dziwaczne postacie. Przy czytaniu książki autorstwa Louisy Greig poruszyliśmy ważne tematy takie jak wartość relacji międzyludzkich i znaczenie zrozumienia innych.

Książka zawiera głębokie i mądre refleksje na temat rzeczywistości, ludzkiej natury i życiowych wartości. Poznaliśmy główne jej przesłanie, że najważniejsze jest niewidoczne dla oczu, ale to co rozumiane sercem, jak np. odpowiedzialność za drugiego człowieka, przyjaźń, samotność oraz miłość.

Na pamiątkę spotkania każdy z uczestników zabrał ze sobą obrazek Małego Księcia.

Warsztaty odbyły się 14 lutego i 15 lutego w bibliotece w Szebniach.