W Mikołajkowym prezencie podarowaliśmy naszym małym czytelnikom niezwykły prezent.  Zaprosiliśmy do biblioteki aktorów ze Studia Teatralnego Krak-Art z Krakowa z przedstawieniem „Święta u Kubusia”, opartym na przygodach znanego wszystkim misia -  Kubusia Puchatka.

Dzieci wraz z rodzicami mogły przenieść się do magicznego, zimowego świata Stumilowego Lasu i razem z Kubusiem oraz jego przyjaciółmi rozpocząć przygotowania świąteczne.

W trakcie spektaklu dzieci aktywnie uczestniczyły we wszystkich przygotowaniach do świąt, śpiewając piosenki i pomagając bohaterom.

Dzięki Kubusiowi i jego przyjaciołom dzieci uświadomiły sobie, że nie mogą zapomnieć o najważniejszej rzeczy, żeby te święta spędzić w zgodzie i w radości wraz ze swoimi bliskimi.

Przedstawienie miało miejsce 5 grudnia w bibliotece w Szebniach i dofinansowane zostało ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury w ramach programu "Partnerstwo dla Książki" na zadanie „Do biblioteki daj nura! Tu na każdego czeka literatura”.