W bibliotece w Szebniach odbywają się lekcje biblioteczne dla uczniów ze Szkół Podstawowych. W jednej z takich lekcji wzięli udział uczniowie z klasy 4 Szkoły Podstawowej w Niepli.

Dzieci po wysłuchaniu lekcji bibliotecznej na temat zasad wypożyczania książek zwiedziły bibliotekę oraz Izbę Pamięci ks. W. Sarny.

Uczniowie wzięli również udział w warsztatach z cyklu „Akademia Małego Czytelnika” inspirowanych „Bajką o Szklanym Człowieku” Beaty Krupskiej, na których dowiedzieli się, że słowa mają niezwykłą moc, ale też potrafią ranić. Wspólnie porozmawialiśmy również o hejcie  w Internecie, o tym jakie emocje towarzyszą temu zjawisku i jak sobie z nimi radzić. Każdy z uczestników warsztatów wykonał witrażowe serce, a na zakończenie otrzymał kolorowy szklany kamyk, żeby przypominał o tym, że każdy z nas jest Szklanym Człowiekiem.

Lekcja biblioteczna i warsztaty odbyły się 14 listopada w bibliotece w Szebniach.

Serdecznie dziękujemy pani dyrektor Małgorzacie Bober, pani Anecie Dzik oraz wszystkim uczniom za miłą wizytę w bibliotece.