Dziś obchodzimy Dzień Motyli. Z tej okazji  w bibliotece w Szebniach odbyły się warsztaty poświęcone tym małym, pięknym owadom.

Na początek, za sprawą papierowego teatru kamishibai uczestnicy spotkania stali się częścią  przemiany małego Kemushiego w motyla, mieli okazję dowiedzieć się również kilku ciekawostek o tych owadach, o ich zwyczajach i życiu.

Dzieci wykonały również swoje kolorowe motyle, najpierw wydrapały je na kartkach, a później wykonały je z kreatywnych drucików.

Spotkanie odbyło się w ramach cyklu BIBLIOchwilka 10 marca w bibliotece w Szebniach.