Nasza planeta Ziemia jest już staruszką, przeżyła kataklizmy i wojny, które w dalszym ciągu niepokoją nas ludzi – jej mieszkańców. Wspólnie z uczestnikami zajęć organizowanych przez bibliotekę na feriach przenieśliśmy się w czasy bardzo odległe, w czasy gdzie o człowieku jeszcze nikt nie słyszał, a po ziemi chodziły ogromne gady.

Zajęcia oparte były o książkę „Co robią dinozaury?”, której autorką i ilustratorką jest Emilia Dziubak. Wraz z bohaterem książki Kudłaczem i jego przyjacielem karaluchem uczestnicy trafili do świata dinozaurów, gdzie poznali  riochazaura, przodka największych dinozaurów, teratozaura, który zgubił jajo, roślinożernego diplodoka, żyjące w wodzie plezjozaury, olbrzymiego argentynozaura i wiele, wiele innych. Dzięki okularom VR dzieci odwiedziły także jurajski park, i mogły na własne oczy zobaczyć niektóre z dinozaurów.

Na warsztatach dzieci wykonały małe dinusie, wykorzystując do ich malowania folię bąbelkową.

Uczestnicy znaleźli też w bibliotece jajka, z których w ich domach wykluły się małe dinozaury.