W ubiegłym roku w polskich księgarniach pojawiła się nowa książka autora i ilustratora słynnej już na całym świecie „Kropki”.  Książka „A to” Petera H. Reynoldsa stała się inspiracją do cyklu kreatywnych warsztatów, które odbywać się będą w bibliotece w Szebniach. Na pierwszym spotkaniu uczestnicy poznali historię Romana, chłopca, który uwielbia rysować. Traci jednak zapał do tworzenia, gdy jego brat wyśmiewa jego rysunki. Siostra Ramona twierdzi jednak, że jego prace wyglądają wspaniale, bo… ryba wygląda rybow-a –to a wazon wazonow-a-to. Roman ma swój własny styl, tworzy na papierze własną rzeczywistość, co daje mu ogromną radość.

Na warsztatach uczestnicy będą poznawać również podstawy malarstwa i najwybitniejszych artystów. To spotkanie poświęcone było początkom malarstwa, sztuce, która powstawała we wnętrzach skał. Malowidła tworzone przez prehistorycznych ludzi miały prostą formę i tworzone były farbami wytworzonymi z roślin lub z gliny. Dzieci dowiedziały się również z czego mogą powstać naturalne farby i na zakończenie każdy z uczestników stworzył prace używając kawy, herbaty czy soku z buraków.

Spotkanie odbyło się 3 lutego w Gminnej Bibliotece Publicznej w Jaśle z/s w Szebniach.