Zapach lasu, świeżej jedliny, suszonych traw mieszał się z niezwykłym aromatem domowych ciast, wypieków drożdżowych i swojskich łakoci.

W czwartkowe popołudnie,  4 listopada,  w Trzcinicy, w Filii Gminnej Biblioteki Publicznej w Jaśle z/s w Szebniach  spotkały się przedstawicielki KGW z terenu gminy Jasło, członkinie SRKLZJ  i gościnnie, panie z KGW z terenu gminy Tarnowiec, by wspólnie wziąć udział w zjeździe integracyjno- edukacyjnym.

Toczyło się wiele rozmów o ekologii, uprawie roślin, naturalnych kosmetykach, tradycyjnych ludowych potrawach,  jesiennych przepisach na wypieki i przekąski.

Odbyły się też warsztaty florystyczne prowadzone przez  N. Brągiel z NatKwiaty, które były doskonałym przykładem na to, jak z darów lasu i ogrodu stworzyć ekologiczne dekoracje do wystroju wnętrz.

Celem zadania była popularyzacja kultury, tradycji, zwyczajów ludowych i kulinarnych gminy Jasło, a także  zwiększenie wiedzy na temat ochrony środowiska, ekologii i pozyskanie umiejętności odpowiedniego doboru roślin wykorzystywanych w tworzeniu eko-dekoracji.

Efektem  była integracja społeczna,  mile spędzony czas, zwiększenie mobilizacji do działania, zachęcenie do efektywnej współpracy organizacji społecznych i promocja kultury lokalnej.

Organizatorami spotkania byli Stowarzyszenie Rozwoju Kultury Ludowej Ziemi Jasielskiej  w Trzcinicy, w partnerstwie z Kołami Gospodyń Wiejskich z terenu Gminy Jasło i GBP w Jaśle z/s w Szebniach.