Na czwartkowych warsztatach w bibliotece w Szebniach „LaTO z książką” uczestnicy zamienili się w tajnych agentów, aby pomóc mamie Leokadii w odnalezieniu jej  małych dinozaurów, które zagubiły się gdzieś nad zakątkiem Mezozoik.

Tajni agenci otrzymali mapę ze wskazówkami ukrytymi w bibliotece. Ich zadanie polegało na odszukaniu i rozwiązaniu zadań.

Po każdym dobrze rozwiązanym zadaniu powracał do nich jeden z zaginionych dinozaurów.

Nie zabrakło również książek o tych niezwykłych stworzeniach, które niegdyś zamieszkiwały naszą planetę.

Na zakończenie misji każdy agent otrzymał dyplom oraz stworzył swojego dinozaura za pomocą farbek, papierowej rolki, talerzyka i kolorowego papieru.

Gra „Na ratunek dinozaurom” i wiele innych gier znajduje się na stronie: tajnamisja.pl