Bajkę o Czerwonym Kapturku zna chyba każdy z nas. Ta barwna opowieść doczekała się wielu interpretacji i przekładów, jest bardzo często inscenizowana i od pokoleń, w różnej formie przekazywana dzieciom. W poniedziałkowy poranek, 5 lipca w Gminnej Bibliotece Publicznej w Jaśle z/s w Szebniach odbyło się spotkanie z autorską wersją tego widowiska w wykonaniu Teatru Scena PRL. Przedstawienie „Wilk i Kapturek” mogły zobaczyć przedszkolaki z Ochronki w Szebniach, jak również dzieci z gminy Jasło.

Barwne i muzyczne widowisko wprowadziło wszystkich w bajkową atmosferę. Uwspółcześniona inscenizacja pozwoliła nie tylko dzieciom, ale również dorosłym doskonale bawić się i przede wszystkim udowodniła, że świat ludzi i zwierząt jest sobie bardzo bliski, a wilk wcale nie jest aż taki zły i daje się wyszkolić.

Organizatorem spotkania była Gminna Biblioteka Publiczna w Jaśle z/s w Szebniach.