W związku z realizacją projektu „Bibliotekarz Otwarty” MKDNiS nasza Filia GBP w Trzcinicy zapełniła się (ot)wartymi bibliotekarkami i  bibliotekarzami z powiatu jasielskiego.

To wszystko za sprawą projektu realizowanego przez Powiatową i Miejską Bibliotekę Publiczną w Jaśle.

W siedzibie trzcinickiej filii bibliotecznej gości powitał Henryk Motkowicz z-ca wójta gminy Jasło. Zgromadzeni zwiedzili bibliotekę, zapoznali się z prezentacją multimedialną dotycząca modernizacji budynku w ramach projektu „Infrastruktura Bibliotek”. Uczestnicy wyjazdu studyjnego zwiedzili również zabytkowy kościół św. Doroty w Trzcinicy.

Po trzcinickim spotkaniu udaliśmy się do MBP w Bieczu zwiedzić bibliotekę wyremontowaną z tego samego projektu MKDNiS.