Ostatnio w naszej Bibliotece było bardzo uczuciowo! A to wszystko za sprawą inspektora Krokodyla! Ten wesoły stworek jest badaczem i wynalazcą, stworzył  on niesamowite urządzenie – UCZUCIOMETR. To właśnie z jego pomocą wyjaśnia dzieciom co i dlaczego czują w różnych sytuacjach.

W odkrywaniu emocji pomagają inspektorowi emoludki, wśród których znalazły się  Ojejka – reprezentantka zaskoczenia oraz Pan Frasunek – reprezentant smutku.   Dzięki emoludkom odkryjemy dziesięć podstawowych emocji, a także zrozumiemy je oraz nauczymy się je kontrolować.

Autorką książki „Uczuciometr inspektora Krokodyla”  jest  Susanny Isern  hiszpańska pisarka i psycholog, która jest autorką takich książek jak „Wielka księga supermocy” oraz „Siedem łóżek malutkiej popielicy”. Można je wypożyczyć w Bibliotece w Szebniach, a czytanie ich to wspaniała i pouczająca przygoda nie tylko dla dzieci, ale również dorosłych ;)

Wraz z inspektorem Krokodylem w Bibliotece pojawiły się też inne krokodyle.
Jeśli chcecie żeby pojawiły się u Was, zajrzyjcie tutaj:

W Bibliotece czekają na Was kolorowy potwór oraz jednorożec Gucio, którzy również pomogą wam poznać emocje.