Spotkanie rozpoczęło sie od wysłuchania przez dzieci fragmentu książki  L. Carroll „Alicja w Krainie Czarów”, która przeniosła najmłodszych w podróż do Krainy, gdzie dzieci musiały wykonać kilka zadań.
      Pierwszym z nich był wyścig Kumotrów. Dzieci miały za zadanie pokonać wyznaczony odcinek trasy „w jak najbardziej dziwaczny sposób”. W „Alicji w Krainie Czarów” nie było żadnych zasad ani reguł.  Każde pokonanie trasy uczestnika było oceniane przez ptaka DODO.  Kolejnym była bitwa na argumenty. Zadaniem dzieci było napisanie jak najwięcej argumentów dotyczących tego czy woleliby być Olbrzymem czy Krasnalem. Następnie najmłodsi spotkali się z Panem Gąsienicą. Dzieci otrzymały kartkę z wierszem. Niektóre słowa jednak pospadały na dół i trzeba było je wpisać w odpowiednie miejsce. Osoba, która pierwsza wykonała zadanie na głos odczytała tekst.  
     Zabawa była doskonała, jednak w tym dniu  największą atrakcją dla  najmłodszych były słodkości przygotowane przez panie z biblioteki.

Spotkanie odbyło się 24 sierpnia br. w czytelni GBP w Jaśle z/s  w Szebniach.

Dziękujemy wszystkim dzieciom za udział w tegorocznych letnich spotkaniach z książką. Mamy nadzieję, że ten wspólnie spędzony czas, był pełen odpoczynku, radości i zabawy.
     GBP w Jaśle z/s w Szebniach