Film powstał w ramach cyklu "Historyczny pejzaż Podkarpacia". Zdjęcia kręcone były głownie w Komańczy, gdzie w latach 1955-1956 przebywał kard. Wyszyński,w skansenie w Sanoku oraz w Krakowie i Warszawie.

     W Szkole Podstawowej im. Stefanii Sempołowskiejw Szebniach odbył się pokaz filmu, w którym udział wzięła młodzież wraz z nauczycielami ze szkoły podstawowej i gimnazjum. Historia o tym niezwykłym człowieku ujęła widzów, była to wspaniała audio wizualna lekcja historii. Film jest pewnego rodzaju hołdem, oddanym tak wielkiemu Polakowi, ale celem twórców jest także pamięć o nim, aby ona nigdy nie zgasła.

     Na spotkaniu nie zabrakło producenta filmu – Bogdana Miszczaka, który wprowadził młodzież w realia tamtych, trudnych dla Polski czasów, a po pokazie chętnie odpowiadałna pytanie uczniów.Opowiadał o szczegółach powstania produkcji, zachęcał też słuchaczy do wzięcia udziału w castingach do kolejnych filmów, bo oprócz znanych aktorów w produkcjach TV Obiektyw można zobaczyć też mieszkańców podkarpacia.

     Spotkanie odbyło się w 22 marca br., zorganizowane zostało przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Jaśle z/s w Szebniach we współpracy ze Szkołą Podstawową w Szebniach i TV Obiektyw.

GBP w Jaśle z/s w Szebniach