Gminna Biblioteka Publiczna w Jaśle z/s w Szebniach i jej Filie w Osobnicy, Trzcinicy i Warzycach wznawiają działalność czytelni i wypożyczalni od 1 lipca 2020 roku. W trosce o bezpieczeństwo czytelników i pracowników Biblioteki zostaną wprowadzone nowe zasady korzystania z czytelni w trakcie epidemii.


      Czytelnicy będą obowiązani do dezynfekcji rąk po wejściu do pomieszczeń Biblioteki oraz do zakrywania ust i nosa. Aby skorzystać z czytelni należy uprzednio dokonać rezerwacji miejsca. Ze względu na małą powierzchnię niektórych czytelń oraz konieczność zachowania 2 - metrowych odstępów między czytelnikami, do dyspozycji w czytelniach będzie mniej miejsc.

     Podczas przerw będzie przeprowadzana dezynfekcja stanowisk i innych powierzchni, a także wietrzenie pomieszczeń.
Biblioteki wznawiają organizację zajęć edukacyjnych i warsztatowych dla dzieci i młodzieży od 1 lipca br. Udział w zajęciach za pisemną zgodą podpisaną przez rodziców z zachowaniem obowiązujących zasad bezpieczeństwa uczestników i pracowników bibliotek. Zgody, będą dostępne w bibliotekach gminy Jasło, a o szczegółach zajęć będziemy informować na bieżąco.

     Liczba miejsc uczestników zajęć będzie ograniczona w zależności od powierzchni użytkowej bibliotek.

     Pierwsze zajęcia edukacyjne dla 10 uczestników, w czytelni szebieńskiej biblioteki odbędą się 1 lipca w godzinach od 10:30 do 12:00. Obowiązują zapisy dla osób chcących uczestniczyć.

Szczegóły pod numerami telefonu:
GBP w Szebniach -13 44 283 66
FGBP w Trzcinicy-13 44 291 76
FGBP w Warzycach-13 44 584 09
FGBP w Osobnicy-13 44 275 86

W załączniku zgoda do pobrania tutaj i podpisania przez rodziców dla uczestników zajęć bibliotecznych.

GBP w Jaśle z/s w Szebniach