W tym dniu obchodzimy również Światowy Dzień Zespołu Downa. Zespół Downa polega na tym, że w 21. parze chromosomów osoby z tym zespołem zamiast dwóch, mają trzy chromosomy, więc data nie jest przypadkowa. To dzień, w którym startuje również akcja #LiniaProsta – sposób, by pomóc osobom z zespołem Downa.

     Wraz z uczestnikami przyłączyliśmy się do tej akcji.  Narysowaliśmy  na swoich dłoniach prostą linię, symbol pojedynczej bruzdy zgięciowej na dłoni, która jest charakterystyczną cechą osób trisomicznych. Zrobiliśmy zdjęcie i umieściliśmy je w mediach społecznościowych. W ten sposób włączyliśmy się do pomocy! Za każdy post – własny lub udostępniony publicznie – telewizja „Lifetime” przekazuje 5 złotych na rzecz Stowarzyszenia „Bardziej Kochani”, na projekt wspierający i pomagający usamodzielnić się osobom z zespołem Downa.

     Na znak solidarności z chorymi na zespół Downa w tym dniu można założyć kolorowe skarpetki, najlepiej nie do pary. Im bardziej kolorowo - tym lepiej! Wraz z uczestnikami warsztatów serdecznie zachęcamy do akcji w przyszłym roku!

Warsztaty odbyły się w Bibliotece w Szebniach 21 marca br. Serdecznie zapraszamy wszystkie dzieci do uczestnictwa w tych cyklicznych spotkaniach, w każdy czwartek na godz. 15.00.GBP w Jaśle z/s w Szebniach