W jeden z tych deszczowych jesiennych dni uczniowie klasy „0” ze Szkoły Podstawowej w Niepli mieli okazję wysłuchać historii opowiadającej o przyrodzie i jej przemianach, oraz o tym czym jest przemijanie. Wszystko to za sprawą bibliotekarek z Szebni i papierowego teatru kamishibai.

     Dzieci wysłuchały książki Nathalie Dargent pt. „Mój przyjaciel Kemushi w formie ilustrowanych przez  Mandany Sadat kart narracyjnych.

     Bohater historii Kemushi mieszka w niezwykłym ogrodzie. Przez całą zimę schowany w swoim domku na drzewie słucha wietrznych melodii. Czas mija. Nadchodzą roztopy, a słuchacze obserwują jak Kemushi bardzo się zmienił.

     Każdy z uczniów miał też możliwość zostać współautorem wysłuchanej opowieści, poprzez stworzenie własnego zakończenia. Uczniowie otrzymali kartę, na której malowali dalsze losy Kemushiego, a następnie przedstawiali je w teatrze.

     Na pamiątkę tej niezwykłej historii każdy z uczestników spotkania otrzymał kolorowego motylka z papieru.

     Spotkanie odbyło się 25 października br. w Szkole Podstawowej w Niepli, a organizatorem była Gminna Biblioteka Publiczna w Jaśle z/s w Szebniach.

     Program Partnerstwo dla Książki 2018, zadanie Wybieram Ksiązkę realizowany ze środków pozostających w dyspozycji MKiDN zarządzany przez Instytut Książki w Krakowie.GBP w Jaśle z/s w Szebniach